Żył kończyn żylaków - USG doppler Ząbki Piotr Łebek

Przejdź do treści

Menu główne:

Badanie USG - Doppler
Badania USG wykonywane są na aparaturze najwyższej klasy premium przez personel posiadający stosowne i aktualne certyfikaty Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, co gwarantuje wysoką jakość i wiarygodność badań


Co to jest USG Dopplerowskie?
Badanie Dopplerowskie pozwala na ocenę przepływu krwi, w dużych tętnicach i żyłach wykorzystując zmiany długości fal ultradźwiękowych odbitych od poruszających się krwinek. Poszukuje się w tych naczyniach między innymi obecności zwężeń spowodowanych skrzeplinami lub innych procesów chorobowych. W położnictwie ocena przepływu krwi w tętnicy pępowinowej jest wykorzystywana w przewidywaniu niektórych powikłań zagrażających prawidłowemu rozwojowi ciąży.

USG z kolorowym Dopplerem
- umożliwia precyzyjną lokalizację nawet małych naczyń zaopatrujących poszczególne struktury. Zmiany nasycenia kolorem odpowiadają różnym szybkościom lub energii przepływu krwi pokazując naczynia o nieprawidłowej budowie ściany. Dla przykładu, zmiany parametrów przepływu krwi w żyle wrotnej wraz z jej rozgałęzieniami, w żyłach wątrobowych i w tętnicy wątrobowej pozwalają na bardzo wczesne rozpoznanie szeregu zmian w miąższu wątroby. Kolorowy Doppler pomaga w ocenie niektórych szybko rosnących guzów, w tym nowotworów złośliwych. W różnych powikłaniach ciąży ważną rolę ogrywa ocena przepływu krwi w małych, niewykrywalnych zwykłym USG naczyniach płodu.


Przykłady wykonanych badań
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego